Úvod > Základní škola > Aktuálně ze ZŠ > Kritéria pro přijetí do ZŠ

Kritéria pro přijetí do ZŠ

Datum konání:
1.9.2020

Ředitelka základní školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola, Jičíněves stanovuje následující kritéria pro přijímání dětí k povinné školní docházce v ZŠ Jičíněves:

Děti s místem trvalého pobytu v obci zřizovatele, v případě cizinců s místem pobytu v obci zřizovatele,
Děti s místem trvalého pobytu v jiné obci, v případě cizinců s místem pobytu v jiné obci,

Od školního roku 2020/2021 bude přijímáno max. 15 dětí.
V případě přijetí dítěte s přiznaným podpůrným opatřením třetího až pátého stupně se počet přijímaných dětí bude snižovat v souladu s právními předpisy.
Pokud nastane situace, kdy nebude možné v některém kritériu přijmout všechny děti, protože by došlo k překročení kapacity školy (45 žáků), bude mezi všemi žadateli losováno. Losování provede člen školské rady za přítomnosti ředitelky školy. Losovat se budou registrační čísla, která jsou dětem přidělována při zápisu.

S sebou:
- rodný list dítěte,
- průkaz totožnosti zákonného zástupce, popř. doklad o zmocnění zastupovat dítě v přijímacím řízení v případě osob, které osobně pečují o dítě v pěstounské péči,
- doporučení školského poradenského zařízení (v případě dítěte se zdravotním znevýhodněním).

V případě podání žádosti dálkovým způsobem by bylo ideální tyto dokumenty naskenovat a přiložit. Pokud to není možné, přinesete na schůzku, která proběhne v nejbližším možném termínu po znovuotevření škol.
Formulář žádosti o přijetí k povinné školní docházce je k dispozici ke stažení na webových stránkách školy.